Diamond image

Ми впевнені, Ви в курсі ситуації, що склалася у зв'язку з поширенням вірусу COVID-19. Diamond Gallery також уважно стежить за тим, що відбувається і ми вжили всіх необхідних заходів, щоб забезпечити безпеку своїх співробітників і безперебійну роботу нашого сервісу.

За останній час ми перебудували багато процесів і перевели частину співробітників на віддалену роботу.

Ми зробили все, щоб цей вимушений захід обережності ніяк не позначився на якості комунікації з вами. Ви до сих пір можете звертатися до sales-менеджерів з будь-якими питаннями.

В разі необхідності подивитися вироби в шоурум, Ви можете попередньо узгодити час вашого візиту з черговим менеджером для того, щоб обмежити кількість відвідувачів.

Головна ЕнциклопедіяФорма огранювання

Форма огранювання

Огранюванням називається процес шліфування, під час якого на алмаз наносять площині для додання каменю різних форм. Завдані площині називаються гранями або фацетом. В результаті ограновування проявляються такі властивості алмазу як колір, блиск, відкривається «гра» та «вогонь», «charm» діаманта, в той же час можна приховати природні недоліки, наприклад поверхневі і внутрішні дефекти. У наш час застосовуються три основні види огранювання: діамантове ограновування, старовинна ступінчасте ограновування і змішана, яка є комбінацією двох перших видів огранки діамантів. Різні комбінації форм огранених алмазів і видів огранки утворюють десяток популярних форм ограновування діамантів. Назва огранки діаманта визначається контуром з боку майданчика і кількістю граней, а вид ограновування діаманта — формою граней і принципом їх розташування відносно один одного. До початку минулого століття модною і популярною була огранювання «троянда», але вона перестала користуватися попитом затребуваною з моменту появи сучасної діамантового огранювання.

Сучасна діамантове ограновування

Діамант отримав визнання як найкрасивіша і найбільш часто використовувана форма діамантового огранювання, яка створена для оптимального поєднання блиску і «гри» світла, повноцінного розкриття ювелірних властивостей алмазу. Світло, який потрапляє через верхню площадку всередину діаманта, заломлюється і відбивається від нижніх граней, потім перетворюється в веселку, після чого повертається назовні. Сучасна кругла ограновування була винайдена математиком Марселем Толковскі, який в 1919 році на підставі принципу повного внутрішнього відображення і проведених ним розрахунків запропонував геометричну форму круглого діаманта, в якому оптичні властивості алмазу проявляються максимально вигідно. Такий діамант прийнято називати ідеальним або класичним. Після Толковскі багато практики і вчені займалися проблемою обчислення раціональних пропорцій і геометричних параметрів ідеального діаманта, які враховували б не тільки властивості алмазів, а й традиції огранки. В даний час відомі чотири визнаних виду ограновування круглого діаманта з 57 (58 гранню вважається каллета) гранями: Толковскі, Джонсона і Реча, Епплер, а також скандинавська діамантове ограновування.

При виборі форми ограновування діаманта враховують не тільки переваги і смак, віяння моди, але і вихідну форму алмазної сировини. Іноді, з метою зменшення великої втрати ваги діаманта щодо початкової ваги неограненним алмазу, використовуються так звані фантазійні форми діамантового огранювання. більшість видів фантазійного огранювання можна розділити на три групи: видозмінена діамантове ограновування, ступінчасте ограновування, змішана огранювання діаманта.

Ступінчасту огранювання можна часто побачити на діамантах квадратної, прямокутної або трапеціоідной форм. Грані діаманта ступінчастою огранки за формою являють собою прямокутник або трапецію, і завжди розташовані паралельно рундисту (грань, яка розділяє діамант на верхню і нижню частини). При ступінчастою огранювання відбувається деяка втрата в «игре», «вогні» і спалахи світла в порівнянні з діамантовою огранюванням, але в той же час акцентується увага на прозорості та чистоті діаманта.

Ступінчаста діамантове ограновування
Діаманти ступінчастою огранки: Ашер, Смарагд

Видозмінену діамантове ограновування можна віднести до найбільш поширеного виду ограновування діамантів, так як стандартну діамантове ограновування можна ефективно модифікувати в безліч різних форм, при цьому зберігши кількість граней і принципи розташування відносно один одного. Алмази, ограновані видозміненій діамантовою огранюванням, «грають» і зачаровують своїми спалахами не менше ніж круглі діаманти.

Фантазійні діаманти зі зміненою діамантовою огранюванням: Овал, Маркіз, Груша, Серце, Кушон.

Змішана огранювання діаманта поєднує в собі властивість ступінчастою огранки зберігати вихідний вага алмаза і переваги діамантового огранювання в демонстрації «гри» і оптичних властивостей діаманта. Вперше змішана огранювання з'явилася в середині ХХ-го століття, коли споживачам продемонстрували камінь з короною діамантового огранювання і павільйоном ступінчастою огранки, і тоді ж світу була представлена огранювання діаманта «принцеса», яка в наші дні є такою популярною, що поступається виключно круглої діамантового огранювання.

Діаманти змішаної огранювання: Принцеса, Радіант.

Пошук ідеальної огранки і оптимальних форм не зупиняється і в наші дні. Застосування сучасних технологій моделювання і накопичених знань про алмаз і динаміці поширення світла дозволяє винаходити все нові і нові форми діаманта.

Про діаманти

Колір діаманта

Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, яка впливає на його зовнішній вигляд...

Детальніше >
Якість діаманта

Якість діаманта
Прочитайте про включення в діамантах та його якість, характеристики, які впливають на його вартість...

Детальніше >
Вага бриллианта

Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, яка відповідає 0,2 гр...

Детальніше >
Якість огранювання

Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найголовніших характеристик діаманта

Детальніше >
Сертифікати

Сертифікати
Наша фірма може використовувати діаманти з сертифікатами GIA, HRD та IGI...

Детальніше >
Форма огранювання

Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості...

Детальніше >
Каталог діамантів
Ексклюзивні пропозиції
Наші новини
Наш facebook. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш instagram. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш pinterest. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш twitter. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
GIA - геммологический институт Америки. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHRD - высший совет по бриллиантам. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryIGI - международный геммологический институт. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHeraeus Edelmetalle - ведущий поставщик драгоценных металлов. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryMasterCardVisa
Меню
Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
{* *} Наш вайбер. Our Viber Наш телеграм. Our Telegram
Онлайн консультант

Для отримання консультації online користуйтеся нашими месенджерами (viber, telegram, messenger), для цього просто клікніть на кнопку вашого месенджера в правому нижньому куті сайту.