Diamond image

Ми впевнені, Ви в курсі ситуації, що склалася у зв'язку з поширенням вірусу COVID-19. Diamond Gallery також уважно стежить за тим, що відбувається і ми вжили всіх необхідних заходів, щоб забезпечити безпеку своїх співробітників і безперебійну роботу нашого сервісу.

За останній час ми перебудували багато процесів і перевели частину співробітників на віддалену роботу.

Ми зробили все, щоб цей вимушений захід обережності ніяк не позначився на якості комунікації з вами. Ви до сих пір можете звертатися до sales-менеджерів з будь-якими питаннями.

В разі необхідності подивитися вироби в шоурум, Ви можете попередньо узгодити час вашого візиту з черговим менеджером для того, щоб обмежити кількість відвідувачів.

Головна ЕнциклопедіяІндийські алмази

Індийські алмази

Світова історія алмазів почалася до нової ери і довгі століття, аж до XYII століття, була пов'язана з Індією. Індія століттями притягувала європейців своїми багатствами.

Про алмази стало відомо з часів Олександра Македонського. Після того як в 326 році до н.е. Олександр Македонський здійснив індійський похід, світу стало відомо про алмази, які зберігалися в скарбницях індійських царів.

Греки називали цей алмаз «адамас», римляни «діамонд», араби «алмас». Після подорожі до Індії тверського купця Афанасія Нікітіна, здійсненої в 1466-1472 рр, за 30 з гаком років до відкриття морського шляху до Індії португальським мореплавцем Васко да Гамою, в російську мову увійшло слово «алмаз». Знайдені на початку XIX століття збереглися записи, зроблені Опанасом Нікітіним в експедиції, показали, що, виявляється, купець, будучи таємним агентом тверського князя Михайла Борисовича, дуже цікавився алмазами Голконди. У ті часи це було велике князівство, що славилося своїми багатствами. Таким чином, російські князі, мали відомості про те, де слід купувати коштовне каміння.

Джерела з історії алмазів вважають, що як дорогоцінний камінь алмаз був відомий в Індії вже за 1000 років до нашої ери, а деякі дослідники відсувають цю дату ще на кілька тисячоліть тому. Навколо цього каменю в Індії склалися всілякі міфи - вірили, що він дає тому, хто ним володіє, владу над іншими людьми, допомагає перемагати ворогів, оберігає від лихого ока і від хвороб, наділяє здатністю до ясновидіння. Один з найвідоміших голкондських каменів «Кох-і-Нор» прикрашав статую бога Шиви, що, ймовірно, свідчить про велике значення алмазів в релігії індійців.

Існувало також багато легенд про те, як видобувають алмази. Так, якщо згадати арабські «Казки тисячі й однієї ночі», то в одній із них розповідається про те, що Синдбад-мореплавець потрапив в глибоку ущелину, на дні якого водилися змії і знаходилися алмази. Синдбад побачив, як зверху люди скидали великі шматки м'яса барана. Орли, що налетіли на здобич, піднімалися вгору, де, налякані криками людей, випускали м'ясо, до якого прилипло коштовне каміння. Такий же спосіб, заснований на властивості алмазів прилипати до жирів, використовували нібито і шукачі дорогоцінного каміння в Індії. Саме так, оповідає легенда, і був витягнутий з дна глибокої ущелини в середині XI століття алмаз в 101,25 карата, з якого був огранований в Європі знаменитий діамант «Сансі».

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Індийські алмази

Історія діаманта «Сансі» почалася дуже давно, майже тисячу років тому. За цей час він змінив не одну сотню власників у різних куточках світу. Серед них відомі герцог Бургундський Карл Сміливий, королі Франції Генріх III і Генріх IV, англійські королі Джеймс I і Яків II, французький король Людовик XIV, XV і XVI. Але не завжди «Сансі» володіли королівські особи, і не завжди він перебував у Західній Європі. Оцінювався діамант також по-різному: від 1 гульдена до 12 мільйонів французьких франків. Де знаходиться «Сансі» зараз і хто ним володіє - невідомо.

Навколо копалень Голконди теж існує безліч легенд. І це не випадково. Адже саме тут були знайдені стали світовими знаменитостями такі алмази, як «Кох-і-Нор», «Орлов», «Шах Ак-Бар», «Тадж-е-мах», «Агра» та багато інших. Але досі немає ясності про місцезнаходження цих копалень, які, зрозуміло, трималися в таємниці. 

Фахівцям відомо, що вони були десь на схід від плато Декан. А сама фортеця Голконда була знаменита своїм алмазним ринком, куди з'їжджалися торговці коштовним камінням.

«Кох-і-Нор» (в перекладі означає «Гора світла»), вагою в 186 каратів, є найвідомішим індійським діамантом. Він був здобутий в 56 р до н.е. Протягом століть прикрашав скульптуру бога Шиви, потім належав царям Індії та Персії, а в середині XIX століття був подарований англійській королеві і повторно огранований, що знизило його вагу до 108,93 каратів. Споконвічно володів легким жовтим відтінком, але після переограновування 1852 став чисто білим.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Індийські алмазиОдин з найбільш легендарних алмазів, видобутих у копальнях Голконди на початку XYII століття, - є знаменитий «Орлов» (вага 189,62 кр; до гранування, зробленого в індійському стилі, вага алмазу була 300 каратів), прикрашає Російський державний скіпетр, який зберігається в Алмазному фонді у Москві. Цей алмаз князь Орлов купив в Амстердамі в 1773 році і подарував Катерині II, яка і веліла вставити його в скіпетр.

В Алмазному фонді Росії зберігається і алмаз «Шах», вага якого 88,7 каратів. Він був подарований російському уряду перським шахом після трагічної загибелі поета А.С. Грибоєдова, який був в Персії послом.

Інший легендарний алмаз «Пітт» або «Регент» був придбаний в 1701 році англійським губернатором Піттом у Мадрасі та проданий потім регенту Франції, завдяки чому камінь отримав друге ім'я «Регент», також почав свій шлях в історії на копальнях Голконди. Як говориться в переказі, цей алмаз в 140 каратів, був знайдений індійським рабом, який заховав дорогоцінну знахідку в нанесеній собі рані на стегні. Англійський матрос, який погодився таємно вивезти раба на кораблі, убив нещасного і привласнив алмаз. Потім алмаз купив англійський губернатор Пітт. А матрос, швидко витративши гроші, покінчив життя самогубством. Далі камінь був пов'язаний з долею таких історичних діячів, як Людовик XIY і Наполеон, а нині він зберігається Луврі.

В Індії і зараз розробляються два родовища алмазів - розсипне, в районі легендарної Голконди і в центрі країни, в кімберлітовій трубці. За рік в Індії видобувають всього 8000 - 10000 каратів на рік. Якщо врахувати, що річний обсяг видобутку в світі сягає 150 мільйонів карат, то індійська частка є мізерно малою. Але не виключено, що можливе відкриття нових алмазних родовищ.

 

Про діаманти

Колір діаманта

Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, яка впливає на його зовнішній вигляд...

Детальніше >
Якість діаманта

Якість діаманта
Прочитайте про включення в діамантах та його якість, характеристики, які впливають на його вартість...

Детальніше >
Вага бриллианта

Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, яка відповідає 0,2 гр...

Детальніше >
Якість огранювання

Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найголовніших характеристик діаманта

Детальніше >
Сертифікати

Сертифікати
Наша фірма може використовувати діаманти з сертифікатами GIA, HRD та IGI...

Детальніше >
Форма огранювання

Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості...

Детальніше >
Каталог діамантів
Ексклюзивні пропозиції
Наші новини
Наш facebook. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш instagram. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш pinterest. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш twitter. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
GIA - геммологический институт Америки. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHRD - высший совет по бриллиантам. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryIGI - международный геммологический институт. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHeraeus Edelmetalle - ведущий поставщик драгоценных металлов. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryMasterCardVisa
Меню
Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
{* *} Наш вайбер. Our Viber Наш телеграм. Our Telegram
Онлайн консультант

Для отримання консультації online користуйтеся нашими месенджерами (viber, telegram, messenger), для цього просто клікніть на кнопку вашого месенджера в правому нижньому куті сайту.