X
Святкові знижки
Главная ЭнциклопедияІсторія діамантів

Історія діамантів

Найчастіше, люди посилаючись на різні перекази і легенди, кажуть про те, що алмази почали гранувати тисячі років тому. Однак це не зовсім правильна інформація. Наприклад, в Індії в XIV столітті вважали, що форму алмазу, яку дала йому природа, ні в якому разі не можна змінювати, в іншому випадку це може негативним чином позначитися на його містичних і магічних властивостях. У наш же час існує думка про те, що вперше полірування кристала проводили в Європі на початку XIV століття. Під час цієї операції, всі нерівності на камені акуратно вирівнювали, завдяки чому він ставав більш прозорим і набував певну форму. Вершини алмазу виходили гострими, у зв'язку з чим, першому обробленому дорогоцінному камінню присвоїли назви «гостровершинний» або «гострий» камінь. У більшості своїй це були правильні октаедри, що мають гострі вершини. Так в XIV столітті з'явився перший вид базової огранки алмазів. Ювелірні прикраси з таким коштовним камінням з'явилися у середньовіччі і користувалися підвищеною популярністю в період Ренесансу. У XIV столітті в країнах Європи проводилося справжнє огранювання алмазів, яке отримало назву «огранювання майданчиком», оскільки при ній форма каменю залишалася практично незмінною. Майданчик робився не тільки на верхній, а й на нижній частині алмазів. Нижня грань носила назву «калетта». Вважається, що такий вид огранки виник у той же період часу, коли були винайдені процеси шліфування й обдирання.

Верхня грань - «майданчик» робився в основному у коштовних каменів, що мають форму октаедра. У перших діамантів, отриманих таким способом, внизу була невелика калетта, розміром в половину майданчика. Це гранування відоме як індійське, і прийшло воно до Європи зі сходу. Однак незабаром більшу частину діамантів з такою формою переогранювали. Огранювання майданчиком домінувало у виробництві діамантів не дуже довго, тільки в XIV - початку XVII століть, так як в той час вважалося, що така форма дорогоцінного каменю посилювала його магічні властивості. З плином часу такий спосіб огранки постійно змінювався і вдосконалювався. Першим нововведенням стало нанесення чотирьох вузьких граней до вже наявних природних граней вгорі і внизу діамантів.

Трохи пізніше діаманти, які гранували простим грануванням, отримали круглу форму. Згодом її стали називати «кругла неповна» або «кругла проста» огранка.

У середині XVII століття дана форма огранки стала домінуючою, витіснивши таким чином «гостровершинне огранювання» і «огранювання майданчиком». Саме кругле огранювання є попередником сучасної фасетної огранки діамантів.

Важливо відзначити, що ще одним досить популярним видом огранки діамантів, є огранювання трояндою. Дорогоцінні камені, отримані в результаті такої огранки, мали гарну верхівку у вигляді купола і плоский низ. У XV столітті вони були дуже популярні. Цей вид огранки в XVIII і XIX століттях застосовувався майстрами Антверпена та Амстердама і мав значні відмінності. Амстердамські діаманти, огранені трояндою, мали вищий верх і гостру вершину купола. Крім того в них виділяли три основні частини: верхня (купол або корона) складалася, як правило, з шести граней; середня частина також складалася з шести граней, а також мала шість парних клинів; нижня частина була плоскою. Висота дорогоцінного каменю становила половину діаметра підстави, а діаметр куполу або корони - три чверті діаметра основи.

В історії розвитку огранки є ще один цікавий вид - гранування подвійною трояндою. Такі діаманти часто використовувалися для виготовлення брелоків на годинник, а також ними прикрашали сережки. Цей вид огранки відноситься до древніх, так як два діаманти «Сансі» і «Флоренція» були ограновані саме так.

По мірі вдосконалення, 0гранування трояндою використовувалося у виробництві діамантів з метою надання дорогоцінному камінню нових форм, за допомогою збільшення кількості граней.

Ще одна не менш цікава огранка діамантів, полягає в нанесенні на алмаз октаедричної форми додаткових граней і носить назву «Мазаріні». Вона була названа на честь французького кардинала Мазаріні, що має колекцію, яка складається з 16 великих діамантів, серед яких були і всесвітньо відомі «Дзеркало Португалії» (30 карат) і «Сансі» (55 карат). Всю свою колекцію він заповів французькій короні з певною умовою, в історію вони мають увійти як діаманти Мазаріні. Всі ці дорогоцінні камені мали форму подушки з 17-ю гранями на павільйоні, включаючи каллету.

Оскільки дане огранювання вимагало великої праці і було в ті часи досить рідкісним, дозволити собі придбання діамантів з таким грануванням могли тільки дуже багаті люди, до яких належав і кардинал Мазаріні.

Більшість існуючих тоді видів огранок виконувалися, як правило, з великою калеттою. Робилося це спеціально для того, щоб світлові пучки, що проходять через діамант зверху вниз, відбивалися від калетти, збільшуючи тим самим блиск каменю. Трохи пізніше, огранщики трохи зменшили висоту павільйону і добилися повного внутрішнього відображення. Калетта отримала форму гострого шипа і практично зникла. Завдяки постійним змінам і вдосконаленню процеса огранки діамантів, майстри поступово наближалися до ідеальної огранки, яка зараз використовується у виробництві діамантів.

Одним з таких майстрів, який увійшов в історію діамантового мистецтва, був венеціанець Вінченцо Перуцці. На честь нього був названий один з видів огранки діамантів, який по праву можна вважати ідеальним. На нижню, що нагадує конус, частину дорогоцінного каменю наносилося кілька граней. Згодом алмази саме такої форми стали називати діамантами.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Форми огранювання

У XVII столітті був зафіксований значний ріст виробництва діамантів, а в XVIII столітті проводилась переогранка діамантів старих видів і форм огранювання. Такі діаманти більше не цікавили людей і відповідно не користувалися попитом. Наявність нових технологій дозволяло провести операцію з переогранки швидко і якісно. Тодішня мода вимагала діамантів круглої форми, але їх виготовлення з алмазів, що мають форму октаедра, було дуже тривалим і вимагало посидючості і величезної праці.

Варто згадати і про бразильську огранку, яка виникла після відкриття бразильських родовищ. Вона також відома як потрійне гранування, а в наш час носить назву «старовинна». Діамант, виконаний таким способом, нагадує подушку і має у верхній частині 33 грані (включаючи майданчик), а в нижній - 25 граней (включаючи калетту). Всього 58 граней, як у сучасного діаманта.

Враховуючи все зазначене можна з повною впевненістю сказати, що виникнення діамантового огранювання дозволило повною мірою розкрити естетичні властивості алмазу і його красу. Не дивлячись на те, що протягом довгого часу огранювання було далеким від ідеального, це не завадило йому завоювати визнання багатьох людей і зайняти лідируюче положення на діамантовому ринку. Однак у середині XIX століття вважалося, що діамантове огранювання це не більше ніж віяння моди, яке довго не проіснує. На думку людей, гранування трояндою було куди більш цікавим. Але незабаром краса все-таки перемогла і більшість, огранованих трояндою, діамантів, незважаючи на серйозну втрату у вазі, були переограновані діамантовим грануванням.

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber