X
Святкові знижки
Главная ЭнциклопедияАвстралійські алмази

Австралійські алмази

Історія алмазних відкриттів в Австралії - одна з найбільш повчальних. Перші алмази в провінції Новий Південний Уельс були знайдені в річкових опадах у 1861 році. У 1869 році в Західній Австралії було знайдено 9 алмазів загальною вагою 1,65 карат. Однак справжня історія австралійських алмазів почалася з 1936 року. У цей час геолог Уейд виявив в басейні Каннін незвичайні породи і показав їх професору Рейдерз в університеті Західної Австралії. Вони були схожі на породу, знайдену в 1871-1872 роках у Скелястих горах Північної Америки і, що отримала офіційну назву лампроїт, яку було введено в петрографічну номенклатуру у 1923 році. За багатьма параметрами лампроїти схожі на кімберліти. Але місце вуглекислоти, присутньої в кімберлітах у великих кількостях, тут займає вода. Відповідно різко змінюється, в порівнянні з кімберлітами, характер пов'язаних з лампроїтми вулканічних вивержень. Лампроїтові лави розтікаються на значні відстані, з ними асоціюються лавові озера.

В 1976 році в районі Еллендейл і Аргайл (Західна Австралія) алмази були знайдені у схожих на кимберліти лампроїтах. Історія ця зараз неодноразово описана в літературі. Уважно стежили за пошуками експерти найбільшої в світі алмазної монополії De Beers прийшли до думки, що за загальною сукупністю ознак алмазоносні породи цих районів не можуть бути визнані кімберлітами, а тому й райони не можуть вважатися перспективними на здобич. Виявивши більшу незалежність мислення, і ризикнувши, австралійські геологи знехтували думками авторитетів і продовжили пошуки. Результат не змусив себе чекати. У 1979 році була відкрита лампроїтова трубка Аргайл, або АК-1. На розвідку та оцінку трубки пішло три роки. Розробці корінного родовища передував видобуток розсипних алмазів з навколишніх річок і струмків, загальний обсяг якої досяг півтора мільйона карат.

З 1983 почалася робота на самій трубці Аргайл, де в 1985 році в експлуатацію було здано рудник і збагачувальна фабрика. З 1986 по 1993 роки річна продукція копальні зросла з 29 мільйонів карат до 40,9 мільйона. Починаючи з 1994 року, середній обсяг річної продукції встановився на рівні 35 мільйонів карат. У ці роки Аргайл поставляв близько третини світової продукції. І продукція ця була особливої якості та цінності. Алмази Аргайла мають специфічну структуру, завдяки чому їх твердість перевищує твердість звичайного алмаза; вони своєрідно світяться під дією рентгенівських променів; і, головне, вони відрізняються чудовим забарвленням, що варіюється від знаменитих рожевих алмазів до жовтуватих, "шампанського" типу, і зеленуватих кристалів. Славу Аргайла склали рожеві кристали, визнані найкрасивішими коштовним камінням світу, що стали маркою Аргайла. У 1989 році на аукціоні Крісті кристал вагою 3,14 карат був проданий за 1,5 мільйона доларів. Приватно компанія Аргайл продає свої алмази за ціною до 1 мільйона доларів за карат.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Австралійські алмазиГоворячи про блискучі досягнення австралійців, по-перше, хотілося б нагадати про те, що Аргайл будувався у досконалій пустелі: до найближчого міста Перт було більше двох тисяч кілометрів. Там була створена промисловість, що відповідає всім світовим стандартам з обробки алмазів. По-друге, на австралійців чинився величезний тиск з боку De Beers і Центральної Організації з продажу алмазів. Але австралійці встояли і самостійно вийшли на світовий ринок, зайнявши там гідне місце.

22 лютого 2012 Австралійська гірничодобувна компанія Rio Tinto знайшла "видатний" рожевий алмаз. Вага дорогоцінного каменю - 12,76 карата, що робить його найбільшим рожевим діамантом, коли-небудь виявлених на території Австралії.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Австралійські алмази Рідкісний камінь, заявили представники Rio Tinto, був знайдений на алмазній копальні Аргайл (Argyle) в окрузі Кімберлі (Kimberley), і отримав назву "Argyle Pink Jubilee". На копальню Аргайл припадає близько 90 відсотків світового видобутку рожевих алмазів.
Після гранування, яке триватиме не менше 10 днів, камінь оцінять експерти, а потім Rio Tinto збирається відправити рожевий алмаз у міжнародне турне, і в кінці 2012 року продати його на закритих торгах.
Компанії поки важко навіть приблизно оцінити вартість "Argyle Pink Jubilee", зазначивши лише, що камені такого рівня зберігаються в колекціях музеїв чи належать королівським родинам. Так, схожий за кольором з "Argyle Pink Jubilee" 24-каратний алмаз "Williamson Pink", виявлений в 1947 році в Танзанії, був подарований майбутній королеві Великобританії Єлизаветі II на весілля.

 

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber