X
Святкові знижки
Главная ЭнциклопедияПринципи конструкції

Принципи конструкції

Принципи конструкції і особливості ювелірних прикрас

Одним із традиційних принципів конструювання є збалансованість, рівновага і симетричність по одній або двох осях або прикрас, які на відношенню до основного елементу, наприклад до вставки.

Такі вироби сприймаються як щось надійне і врівноважене. Це принцип статичної рівноваги. Однак людське око швидко звикає до такої прикраси і увага до неї слабшає.

Принцип динамічної рівноваги полягає в тому, що деякі елементи прикраси знаходяться в обмеженому русі щодо головного нерухомого елемента. Або вся прикраса знаходяться в русі щодо елемента його утримання. Виріб як би грає, що приковує до нього погляд і підвищує увагу.

Інший принцип - компактність прикраси або логічне обмеження в розмірах. Ювелірні прикраси для чоловіків і для жінок повинні відповідати розмірам носіїв.

Нарешті, ще один принцип - це принцип зручності в носінні ювелірної прикраси. Очевидно, що будь-яка прикраса разом з красою повинна володіти певними якостями, які забезпечують носію відчуття комфорту у їх носінні.

До особливостей ювелірних прикрас відносяться їх фізичні характеристики та елементи утримання на руці, сукні, у вухах і т.д.

До основних характеристик, що визначають особливість прикраси, відносяться вага, об'єм, стійкість у носінні, лінійні розміри, жорсткість, стійкість.

Вага прикраси. Якою вона повинна бути - залежить від моди і задумки ювеліра. Важливим у визначенні ваги є і вартість, якщо прикраса виконується з високопробного сплаву дорогоцінних металів. Вага залежить і від особистості носія: чоловік може носити більш масивні прикраси, ніж жінка. Але в будь-якому випадку вага не повинна бути не надто маленькою, не надто великою.

Об'єм прикраси. Це габарити, масивність і опуклість. Незважаючи на красу об'ємних виробів, варто відзначити деяку незручність у носінні їх у повсякденному житті. Зазвичай габаритні прикраси носять на певні свята або прикрас, які у парадному одязі.

Стійкість і рівновага. Це питання завжди виникає і у виготовленні, і при покупці масивних або прикрас, які підвішуються. Наприклад, каблучка або сережки з масивної верхівкою можуть "звалюватися". Щоб така каблучка була стійкою на пальці, вона повинна щільно сидіти на ньому. У сережках така стійкість досягається конструкцією пружинного замка. Важкі кулони або прикрас, які намиста врівноважуються орнаментом тильного боку.

Розміри. Ця характеристика є досить важливою. Прикраса має гармонійно поєднуватися з частиною тіла або прикрас, які туалетом. Розміри визначають обсяг, вагу і масивність. Тут під розміром розуміється якийсь лінійний стандарт, який дотримується при виготовленні прикрас і полегшує їх вибір при покупці.

Жорсткість. Ця узагальнена характеристика, яка може мати безліч значень від абсолютної жорсткості до абсолютної гнучкості. Тому й ювелірні прикраси підрозділяються на жорсткі (негнучкі), що гнуться, частково гнучкі і гнучкі.

Стійкість. Під стійкістю слід розуміти незмінність зовнішнього вигляду прикраси. Природно, що в процесі носіння воно деформується, приймаючи дещо інші форми. Це пов'язано з м'якістю і податливістю матеріалу, з якого виготовлено прикрасу. Для уникнення такого ефекту слід вибирати високопробні сплави, а також дбайливо ставитися до самої прикраси.

 

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber