X
Святкові знижки
Главная НовостиПрейскурант цін на діаманти Rapaport

Прейскурант цін на діаманти Rapaport

Подивіться каталог діамантів перейшовши за посиланням.

Ювелірний магазин Diamond Gallery. Rapaport

Найбільш поширений щотижневий прейскурант Rapaport Diamond Report є найбільш надійним і найдавнішим індикатором цін на діаманти.

У 1978 році перший випуск вийшов завдяки Мартіну Рапапорта. Безумовно, у цього прейскуранта є ряд неточностей, але це не заважає йому бути основним орієнтиром для більшості угод, пов'язаних з діамантами.  

Rapaport Diamond Report видається в двох версіях, одна з яких орієнтована на круглі діаманти, а друга на фантазійні форми огранювання діамантів. Цифри, вказані в прейскуранті, ґрунтуються на максимально високих цінах, на які готові піти великі діамантові дилери в угодах з оптовими покупцями.  

Прейскурант надає ціни на каміння каратністю від 0.01 до 10.99, з якістю огранки не нижче, ніж Very Good (дуже хороша) і характеристиками, визначеними в системі GIA. Діаманти з ідеальною огранкою (Ideal Cut) і огранкою Excellent можуть бути на 10-20% дорожче позицій, позначених в прейскуранті. Ціни представлені в сотнях доларів США за 1 карат (для діамантів будь-якого розміру).

Наприклад, якщо діамант вагою 2.99 карата з характеристиками F / VS2 коштує 53820 $ (вартість за 1 карат в даній ваговій групі множиться на вагу каміння, тобто 18 000 $ х 2.99 = 53 820 $), то діамант вагою в 3 карата з аналогічними характеристиками F / VS2 буде коштувати 91200$ (тобто 30400$ х 3 карата = 91200$, де 30400$ вартість за 1 карат у ваговій групі діамантів від 3 до 3.99 каратів). Премія за перехід з однієї вагової категорії в іншу складає 91200 $ - 53820 $ = 37380 $.

Варто звернути увагу на те, що неозброєним оком відрізнити діаметр діаманта вагою 2.99 карат від діаметра каменю 13 карат неможливо, зате різниця в ціні за це каміння буде більш, ніж помітна. Може скластися хибне враження, що купуючи каміння близькі по вазі до кордонів вагових категорій (1.99, 2.49, 3.99 карат) можна добре заощадити. Але це не зовсім так. Справа в тому, що каміння подібного розміру на ринку діамантів катастрофічно мало, так як тільки дуже ретельний огранщик не доведе круглий діамант до переходу в нову категорію, де мінус за якість огранювання перекриється плюсом за вагу каменю. Для каміння, що потрапляє у вагові категорії: 0.6-0.69, 0.8-0.89, 0.95-0.99, 1.25-1.49, 1.70-1.99, 2.50-2.99, 3.50-3.99 і так далі, ринком передбачений спеціальний термін «oversize», вони продаються з націнкою не менше 5-10%. У випадку з діамантами фантазійних форм все набагато простіше, так як для них не існує жорстких правил огранювання. Тому діамантів «oversize» на ринку так мало.

Випуск Rapaport Diamond Report для діамантів фантазійних форм ґрунтується на огранці «крапля» (груша). Решта фантазійних форм або рівні за вартістю діамантам у формі «груша», або продаються з невеликою знижкою. Нариклад, діамант огранки «принцеса», на кілька відсотків дешевше діаманта у формі краплі, а діамант огранки «Октагон» продається по найбільшій знижці. 

У Західній Європі та Америці ціна серед дилерів рідко перевищує оцінку Рапапортa. Це відбувається або з виключно рідкісними і якісними екземплярами, або при розрахунку на того, хто дуже погано розбирається в цьому питанні. Наприклад, останнім часом особливою винахідливістю відрізняються торговці в ОАЕ та Ізраїлі, які продають діаманти фантазійних форм огранювання за цінами прейскуранта на круглі діаманти. Якщо врахувати, що сертифікат, що додається до діаманта зазвичай не входить в число авторитетних, то навіть величезні знижки у розмірі 40-50% від прейскуранта Rapaport в реальності можуть виявитися 10-20% націнкою.

Слід зазначити, що на вартість діаманта по прейскуранту Rapaport також впливає те, яка компанія видала на нього сертифікат. Як правило, діаманти з сертифікатами AGSL і EGL продаються зі значною знижкою від прейскуранта Rapaport, у зв'язку з тим, що шкала оцінки кольору і чистоти у цих лабораторій нижче, ніж в лабораторіях GIA, HRD и IGI. Тобто, AGSL і EGL як би "завищують" характеристики каменю, тому діаманти з сертификами від цих лабораторій при оцінці в гемологічних інститутах GIA, HRD і IGI отримують нижчі характеристики за кольором і чистотою, що, як наслідок, впливає на їх вартість. Ознайомитися з порівняльною оцінкою кольору и чистоти діамантів міжнародних гемологічних служб можна перейшовши за посиланням.

 

Даний Rapaport актуальний на 20 січня 2017 року.

(Щоб завантажити Rapaport - натисніть на зображення, представлене нижче)

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber