X
Святкові знижки
Главная ЭнциклопедияАфриканські алмази

Африканські алмази

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Африканські алмазиУ третій чверті ХIХ століття відбулася одна з найбільш вражаючих подій «алмазної історії» - відкриття величезних алмазних родовищ в Південній Африці, величезних алмазних родовищ, що дають зараз головну масу всієї видобутої сировини. Про відкриття алмазних родовищ в Африці розповідають багато легенд. Згідно з однією з них у 1867 році Джон О'Реллі торговець і мисливець - зупинився ночувати на фермі голландця Ван-Нікерка, що стояла на річці Вааль.

Тут його увагу привернув камінь, яким грали діти. «Здається, чи це алмаз», - сказав О'Реллі. Нікерк розсміявся: «Можете взяти його собі, це напевно не алмаз, таких кругляків тут безліч». О'Реллі взяв камінь, щоб дізнатися чи алмаз це, і якщо камінь виявиться алмазом, то він поділиться з фермером його вартістю. У Кейптауні підтвердили, що це дійсно алмаз, і він продав його за 3000 доларів. Треба сказати до честі О'Реллі, що він сумлінно поділився баришом з Нікерком.

Знахідка О'Реллі отримала широку популярність, і вже в 1869 році в районі ферми Нікерка на річку Вааль став стікатися народ. Ферму Нікерка практично розтягнули по шматочках, перекопали всі околиці. Кажуть, що сам Нікерк купив у чаклуна-кафра, який жив неподалік великий алмаз, віддавши за нього більше 500 овець, коней і майже все своє майно. Цей алмаз, що став потім відомим під назвою «Зірка Південної Африки», вагою 83 карата він зміг продати за 56 тисяч доларів.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Африканські алмазиМісто Кімберлі шахта-кар'єр "Велика Діра"

Спочатку в Південній Африці розроблялися тільки розсипи по річках. Перше корінне алмазне родовище в Південній Африці було відкрито ще в період «алмазної лихоманки». Тоді припускали, що це великий розсип. Навколо нього виник спочатку тимчасові наметове і барачне селища, що перетворилися потім у велике місто Кімберлі, заселене гірниками, любителями легкої наживи, скупниками алмазів, власниками кубел і гранувальниками. Уже в ці перші роки було з'ясовано, що алмаз належить до особливої гірській породи, яку назвали кімберлітом.

Вона, як виявилося, являє собою трубчасте тіло, відносно невелике за діаметром, але що сягає на великі глибини. На ім'я цього першого родовища всі подібні родовища стали називати кімберлітовими, або алмазоносними, трубками. На фотографіях, зроблених в перші роки експлуатації, показаний величезний глибокий кар'єр, майже закритий зверху павутиною канатів, за допомогою яких витягували наверх добуту породу і піднімали гірників. Зараз трубка Кімберлі вже відпрацьована більш ніж на кілометр в глибину.

Відкриття величезних алмазних родовищ у Південній Африці було тільки початком виявлення алмазних багатств Африканського континенту. У 1903 році були відкриті алмазні розсипи у Південній Родезії. В Анголі значні розсипні родовища алмазів були виявлені в 1907 році. У Намібії алмаз був знайдений у 1904 році. Примітно, що перші алмази в Намібії були підібрані одним з місцевих жителів, які працювали раніше в Південній Африці, в кюветі залізничного насипу. Виявилося, що для будівництва залізничного насипу використовувалися піски алмазоносного розсипу. Незрозуміло, як алмаз не помітили в цих пісках німецькі геологи, які неодноразово їх вивчали. У 1913 році алмаз був відкритий на території Танганьїки, Ліберії і в найбільшому родовищі світу - розсипах Бельгійського Конго (зараз Республіка Заїр). Відкриття розсипів йшло і пізніше: в 1931 році алмази були виявлені в Сьєрра-Леоне і у Конго (Браззавіль).

Куллінан був знайдений в 1905 році в ПАР. Вага каменю становила 621,35 грама, а довжина 10 сантиметрів. З огляду на те, що Південна Африка в той час була колонією Британської імперії, губернатор підніс дорогоцінний камінь у подарунок королю Едуарду VII на день народження

При дослідженні Кулінан виявилося, що він не має монолітної структури, тому алмаз був розділений на 4 великих каменю.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Африканські алмази Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Африканські алмази Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Африканські алмази

«Алмаз Куллінан» «Куллінан-I» «Куллінан-II»

З частин алмазу, що залишилися після обробки перших двох діамантів, були ограновані ще два великих каменю: «Куллінан-III», 94,4 карата, і «Куллінан-IV», 63,65 карата, і менш великі діаманти, названі «Малими зірками Африки».

 

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber