X
Святкові знижки

Gia і Гост

Діаманти - особливий товар, який потребує підтвердження оригінальності та відповідності заявленим параметрам. Отже, є необхідність у системі оцінювання, на основі якої буде виконуватися сертифікація каменів. Сертифікований товар має перевагу під час продажу, оскільки викликає більше довіри у покупця, оберігаючи його від неякісної продукції.

Порівнювати російську систему Експертної оцінки діамантів ГОСТ та сертифікацію Гемологічного інституту Америки GIA не просто, так як підходи у них абсолютно різні. Умовно кажучи, ці дві системи оцінки в чомусь корелюють між собою, а в чомусь ні. Тобто аналіз проводиться іноді за різними критеріями.

Якщо ГОСТ проводить оцінку кольору діамантів окремо для каменів до 0.29 каратів і тих, що більше 0.30 каратів, надаючи велике значення словесній формі опису, то за системою GIA в діапазоні від D до Z відтінок не має значення, а перевага віддається тону і його насиченості, а група кольору при цьому не залежить від розміру каменю. Для діамантів фантазійних кольорів GIA розробила спеціальну систему оцінки кольорів.

Включення в камінні розцінюються цими двома системами теж по-різному. При оцінці чистоти діаманта за ТУ темні дефекти класифікуються як точки і камінню надають, наприклад, 3 якість, ну а якщо це повноцінне включення - то показник чистоти досягає відмітки 6. У GIA визначальними є не природа або вид включень, а саме їх розмір, положення і рельєф.

Так, наприклад, технічні вимоги ще з часів Радянського Союзу були розроблені не для експертної оцінки, а для орієнтування на виробництво діамантів, що пояснює факт прийнятності деяких параметрів каменів, згідно з якими відбувається відповідність різним групам огранки від А до Б або камені можуть взагалі опинитися поза оцінюванням по ТУ. Перевага GIA полягає в можливості оцінити якість огранювання будь-якого діаманта, використовуючи три основних критерії: полірування, симетрію і пропорції каменю.

Вітчизняна система оцінки діамантів, ТУ, ГОСТ є визнаними класифікатором діамантів тільки лише на території України і багато з методів, якими користуються експерти, застосовуючи їх, вже не настільки ефективні, зручні і загальновизнані на сьогоднішній день.

Сертифікація діамантів згідно стандартам Гемологічного інституту Америки є міжнародним, загальновизнаним і універсальним показником, який є авторитетним і надійним. При покупці діаманта з сертифікатом GIA, HRD і IGI можна бути впевненим у відповідності каменю зазначеним характеристикам. Такий камінь дійсно є надійною інвестицією.

 

 

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber