Головна ЕнциклопедіяПоходження алмазів

Походження алмазів

Алмази - рідкісний, але у той же час досить широко поширений мінерал. Промислові родовища алмазів відомі на всіх континентах, окрім Антарктиди. Відомо кілька видів родовищ алмазів. Кілька тисяч років тому алмази у промислових масштабах добувалися з розсипних родовищ.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазівЛише наприкінці XIX століття, коли вперше були відкриті алмазоносні кімберлітові трубки, стало зрозуміло, що алмази не утворюються у річкових відкладеннях. Про походження і вік алмазів досі немає точних наукових даних. Вченими розглядаються кілька гіпотез: магматична, мантійна, метеоритна, флюїдна, є навіть кілька екзотичних теорій. Більшість схиляються до магматичної і мантійної теорій, а саме до того, що атоми вуглецю під великим тиском (як правило, від 45000 до 60000 атмосфер) і на великий (приблизно від 125 до 200 км) глибині формують кубічну кристалічну решітку - власне алмаз. Утворення алмазу відбувалося при температурі від 900 до 1300 градусів Цельсія. Камені видавлюються на поверхню вулканічної магмою під час формування так званих «трубок вибуху».

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів

Вік алмазів, за деякими дослідними даними, оцінюється від 900 млн до 4,25 мільярдів років.

Відомі метеоритні алмази, позаземного, можливо - досонячного, походження. Алмази також утворюються при ударному метаморфізмі при падінні великих метеоритів, наприклад, у Попигайському астроблемі на півночі Сибіру. Такі алмази називають «імпактні» від англ. impact - «зіткнення», «удар».

Алмази також були знайдені у покрівельних породах в асоціаціях метаморфізму надвисоких тисків, наприклад у Кумдикульскому родовищі алмазів на Кокчетавському масиві у Казахстані. Імпактні і метаморфічні алмази іноді утворюють дуже масштабні родовища, з великими запасами і високою концентрацією. Але в цих типах родовищ алмази дрібні настільки, що не мають промислової цінності. Промислові родовища алмазів пов'язані з кімберлітовими і лампроїтовими трубками, приуроченим до стародавніх кратонів. Основні родовища цього типу відомі в Африці, Росії, Австралії та Канаді.

Нещодавно палеогеологами була запропонована нова теорія про походження алмазоносних порід. З цієї теорії можна обчислити райони з покладами алмазів, подібні африканським і якутським. Видобуток алмазів у розсипних родовищах проводиться тисячоліттями і лише наприкінці 19 століття було встановлено зв'язок алмазних родовищ з кімберлітових трубками.

Під сильним тиском у мантії Землі з вуглецевих атомів формується кубічна решітка, і виходять алмази, які через мільйони років виходять на поверхню під тиском газів, формуючи кімберлітові трубки.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів

Групою вчених з різних країн при університеті Осло, під керівництвом професора Т. Торсвіка була висунута гіпотеза, яка дозволить зайнятися маловивченими пластами набагато більш молодих кімберлітових відкладень періоду 500 - 200 мільйонів років, на відміну від відомих, вік яких - близько двох з половиною мільярдів років . За цією гіпотезою мантійні плюми, являють собою колони мантійної речовини, які були сформовані на межі ядра і мантії на глибині 3 тис. км. Використовуючи сейсмічну томографію, були обчислені зони з місцезнаходженням плюмів - Тихоокеанська і Африканська. Причому розрахунки показують нерухомість цих зон протягом двохсот або більше мільйонів років.

Склалася цікава ситуація: поки плюми зберігалися нерухомими, відбувалося переміщення континентів, а так як кімберлітові виходи залежали від плюмів, то їх (кімберлітів) розташування піддається обчисленню. Тому вченими були складені карти, на яких вказано, як розташовувалися плюми протягом різних відрізків часу.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів

Вважається, що це дослідження може дати хід великим можливостям для пошуку алмазних родовищ. Тому що тепер є можливість обмеження пошуково-дослідницьких робіт зонами, що проходили над плюмами. Ученим належить деталізувати карту переміщення материків по відношенню до мантійних плюмів за останні пів мільярда років.

 

Про діаманти

Колір діаманта

Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, яка впливає на його зовнішній вигляд...

Детальніше >
Якість діаманта

Якість діаманта
Прочитайте про включення в діамантах та його якість, характеристики, які впливають на його вартість...

Детальніше >
Вага бриллианта

Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, яка відповідає 0,2 гр...

Детальніше >
Якість огранювання

Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найголовніших характеристик діаманта

Детальніше >
Сертифікати

Сертифікати
Наша фірма може використовувати діаманти з сертифікатами GIA, HRD та IGI...

Детальніше >
Форма огранювання

Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості...

Детальніше >
Каталог діамантів
Ексклюзивні пропозиції
Наші новини
Наш facebook. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш instagram. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш pinterest. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш twitter. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
GIA - геммологический институт Америки. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHRD - высший совет по бриллиантам. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryIGI - международный геммологический институт. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHeraeus Edelmetalle - ведущий поставщик драгоценных металлов. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryMasterCardVisa
Меню
Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber Наш телеграм. Our Telegram
Замовлення по фото. Order by photo
Замовлення по фото
Відправити

Для отримання консультації online користуйтеся нашими месенджерами (viber, telegram, messenger), для цього просто клікніть на кнопку вашого месенджера в правому нижньому куті сайту.