X
Святкові знижки
Главная ЭнциклопедияПоходження алмазів

Походження алмазів

Алмази - рідкісний, але у той же час досить широко поширений мінерал. Промислові родовища алмазів відомі на всіх континентах, окрім Антарктиди. Відомо кілька видів родовищ алмазів. Кілька тисяч років тому алмази у промислових масштабах добувалися з розсипних родовищ.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазівЛише наприкінці XIX століття, коли вперше були відкриті алмазоносні кімберлітові трубки, стало зрозуміло, що алмази не утворюються у річкових відкладеннях. Про походження і вік алмазів досі немає точних наукових даних. Вченими розглядаються кілька гіпотез: магматична, мантійна, метеоритна, флюїдна, є навіть кілька екзотичних теорій. Більшість схиляються до магматичної і мантійної теорій, а саме до того, що атоми вуглецю під великим тиском (як правило, від 45000 до 60000 атмосфер) і на великий (приблизно від 125 до 200 км) глибині формують кубічну кристалічну решітку - власне алмаз. Утворення алмазу відбувалося при температурі від 900 до 1300 градусів Цельсія. Камені видавлюються на поверхню вулканічної магмою під час формування так званих «трубок вибуху».

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів

Вік алмазів, за деякими дослідними даними, оцінюється від 900 млн до 4,25 мільярдів років.

Відомі метеоритні алмази, позаземного, можливо - досонячного, походження. Алмази також утворюються при ударному метаморфізмі при падінні великих метеоритів, наприклад, у Попигайському астроблемі на півночі Сибіру. Такі алмази називають «імпактні» від англ. impact - «зіткнення», «удар».

Алмази також були знайдені у покрівельних породах в асоціаціях метаморфізму надвисоких тисків, наприклад у Кумдикульскому родовищі алмазів на Кокчетавському масиві у Казахстані. Імпактні і метаморфічні алмази іноді утворюють дуже масштабні родовища, з великими запасами і високою концентрацією. Але в цих типах родовищ алмази дрібні настільки, що не мають промислової цінності. Промислові родовища алмазів пов'язані з кімберлітовими і лампроїтовими трубками, приуроченим до стародавніх кратонів. Основні родовища цього типу відомі в Африці, Росії, Австралії та Канаді.

Нещодавно палеогеологами була запропонована нова теорія про походження алмазоносних порід. З цієї теорії можна обчислити райони з покладами алмазів, подібні африканським і якутським. Видобуток алмазів у розсипних родовищах проводиться тисячоліттями і лише наприкінці 19 століття було встановлено зв'язок алмазних родовищ з кімберлітових трубками.

Під сильним тиском у мантії Землі з вуглецевих атомів формується кубічна решітка, і виходять алмази, які через мільйони років виходять на поверхню під тиском газів, формуючи кімберлітові трубки.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів

Групою вчених з різних країн при університеті Осло, під керівництвом професора Т. Торсвіка була висунута гіпотеза, яка дозволить зайнятися маловивченими пластами набагато більш молодих кімберлітових відкладень періоду 500 - 200 мільйонів років, на відміну від відомих, вік яких - близько двох з половиною мільярдів років . За цією гіпотезою мантійні плюми, являють собою колони мантійної речовини, які були сформовані на межі ядра і мантії на глибині 3 тис. км. Використовуючи сейсмічну томографію, були обчислені зони з місцезнаходженням плюмів - Тихоокеанська і Африканська. Причому розрахунки показують нерухомість цих зон протягом двохсот або більше мільйонів років.

Склалася цікава ситуація: поки плюми зберігалися нерухомими, відбувалося переміщення континентів, а так як кімберлітові виходи залежали від плюмів, то їх (кімберлітів) розташування піддається обчисленню. Тому вченими були складені карти, на яких вказано, як розташовувалися плюми протягом різних відрізків часу.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Походження алмазів

Вважається, що це дослідження може дати хід великим можливостям для пошуку алмазних родовищ. Тому що тепер є можливість обмеження пошуково-дослідницьких робіт зонами, що проходили над плюмами. Ученим належить деталізувати карту переміщення материків по відношенню до мантійних плюмів за останні пів мільярда років.

 

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber