Головна ЕнциклопедіяТрохи про підробки

Трохи про підробки

 

Мабуть, однією з головних проблем ювелірного ринку України залишається наявність на ньому підробок, контрабандної та контрафактної продукції.

Масштаби поширення підробок і контрафакту на ювелірному ринку України не беруться оцінити навіть фахівці. Такий товар ніколи не відповідає вимогам, що пред'являються до якості ювелірних виробів, але, як правило, продається під виглядом продукції відомих виробників. Як же вберегтися від підробок і що корисно знати у зв'язку з цим?

На кожному ювелірному виробі обов'язкова наявність проби. Однак водночас проба — ніяка не гарантія. Якщо вітчизняні стандарти ще відомі — зірка з серпом-молотом чи жіночий профіль поряд з цифрами 375, 500, 585 і 750, то з іноземними пробами взагалі набагато складніше. Знання того, що 14-каратне золото — це 585-а, а 18-каратне - 750-а проби, мало полегшує справу. Цифри цифрами, а у руках у вас може виявитися ланцюжок, у якому тільки 1/3 ланок — жаданий метал, а все інше — абсолютно інший сплав. І добре ще, якщо електрон (золото і срібло у пропорціях 30-40% срібла до 70-60% золота), поліксен ("забруднена" іншими металами природна платина), херагольд (низькопробний склад — золото 375-500-ї проби) або, яка просто позолочене срібло, ці хоч якусь цінність представляють. А іноді можна придбати той ж томпак, гольдін (мідь і алюміній) або, яка видається за платину бельджику (хром, нікель, але в основному — залізо). В реальній ситуації перевірити складно — не всякий ювелірний детектор зреагує.

Основні проблеми почнуться навіть не тоді, коли ніжно-персикова позолота зійде, оголивши агресивно-руду основу, а коли у вас порвуться ланки такого товстого на вигляд ланцюжка і ви понесете його у ремонт. Ось тут-то і з'ясується, що сплав такий крихкий, що його і спаяти-то по-людськи не вдасться. Особливо велика ймовірність придбати фальшиве золото у Ізраїлі, Італії, Китаї, ОАЕ, Туреччині та ін. Відповідно звідти ж надходить і псевдозолота контрабанда. На іноземному золоті, що продається у нас, обов'язково має стояти згадане вище клеймо нашої пробірної палати. Але дуже може бути, що на експертизу представляли тільки замок браслета або ланцюжка.

Для імітації дорогоцінних металів у ювелірних прикрасах використовують найрізноманітніші сплави. Ось основні з них:

алюмінієва бронза — сплав золотисто-жовтого кольору, що складається з 90 частин міді, 10 частин алюмінію;

батбронза — сплав бронзи з 6% олова, придатний для позолоти і використовуваний, як правило, для лиття художньо-промислових виробів;

батметал — сплав, лігірований цинком, використовується у Англії для виробництва столового посуду;

бельгіка — сплав "під платину" з 74,5% заліза, 16,6% хрому і 8,9% нікелю;

вермей — французьке найменування позолоченого на вогні срібла;

гамельтонметал — сплав з 66,7% міді і 33,3% цинку золотисто-жовтого кольору, добре підходить для позолоти виробів;

геразолото — німецьке торгова назва для восьми-десятикратних сплавів золота;

голдін — сплав міді й алюмінію, використовуваний у Німеччині для виготовлення дешевих ювелірних виробів;

гранатове золото — сплав золота проби 250/1000, який застосовувався у Чехії в другій половині ХIХ століття для виготовлення ювелірних виробів з гранатами; дюраметал — у Німеччині сплав міді, цинку і алюмінію золотисто-бронзового кольору;

мангеймське золото — сплав з 83 ,6% міді, 9,4% цинку і 7% олова, пофарбований під золото; виготовлені з цього сплаву вироби до того ж зазвичай ще й позолочені;

мозаїчне золото — сплав з 66% міді і 34% цинку з відтінком самородного золота;

накладне золото — позолочений матеріал, основу якого утворюють сплав міді із золотим покриттям щонайменше 8 мікрон; шар золота прокачаний і приварений;

орайде або "французьке золото", — сплав золотого кольору з 80% міді, 15% цинку і 5% олова (або 86,13% міді, 13% цинку, 0,4% олова і 0, 6% заліза) для лиття ювелірних виробів

пінчбек або англійське золото, — сплав міді та цинку (з 83-93% міді), створений лондонським годинникарем Христофором Пінчбек; застосовується для виготовлення загальнодоступних прикрас, біжутерії, окладів;

термоелектр сплав з 57% міді, 18% платину, 10% срібла, 9% нікелю і 6% цинку; гарний золотий колір;

сімілор — сплав, схожий за забарвленням на золото, частіше позолочений, і складається, як правило, з 83,7% міді, 9,3% цинку і 7% олова;

томпак — сплав міді та цинку різних складів (частіше 90% міді і 10% цинку) з красивим золотим кольором; вміст міді робить його стійким до корозії;

Незаконне виробництво і ввезення ювелірних та інших побутових виробів має ще один негативний фактор, якому останнім часом у багатьох країнах стали приділяти підвищену увагу. Це наявність у сплавах дорогоцінних металів шкідливих для здоров'я домішок. В Америці і деяких країнах Європи спостерігається їх вплив, особливо на дітей. В результаті у Німеччині заборонено застосування нікелю у сплавах золота.

Ситуація з діамантами ще складніше. Важливим атрибутом коштовного каменю у всьому світі служить сертифікат. Фахівці відзначають, що у торгівлі та виробництві діамантів сертифікати придбали набагато більше значення, ніж у будь-якій іншій сфері. Тут «папірець», що відображає якість діаманта, має інвестиційну значущість. Камені — вигідний об'єкт вкладення грошей. Щорічно вони ростуть в ціні, незважаючи на ринкові коливання.

Сертифікат надає каменю індивідуальність, піднімає його вартість, буває, на третину. Ті чи інші девіації кольору і якості каменю можуть змінити його ринкову вартість у сто разів! Багато банків вже зараз готуються працювати з коштовним камінням як із заставним фондом, популярність якого поза сумнівами.

Розпізнавання автентичності діамантів - робота експертів. Якщо у вас немає спеціалізованого обладнання та гемологічних знань, то краще не займатися визначенням автентичності діаманта. Занадто дорого може обійтися помилка. До того ж у даний час проводиться величезна кількість підробок і штучних діамантів: циркон, синтетичний рутік, синтетичні шпінель і топаз, лейкосапфір і т.д.

Однак є деякі моменти, на які варто звернути увагу при покупці діамантів. Щось на зразок додаткових пересторіг, але не основних ознак, на які можна сліпо орієнтуватися. При сукупності всіх цих ознак, можна знову-таки не зі стовідсотковою впевненістю припустити, що перед вами справжній діамант.

Огранювання діамантів групи А передбачає таке світлопереломлювання, при якому світловий потік повністю відбивається задніми гранями каменю, як від дзеркальної поверхні. Піднесіть діамант коронкою до світла - видно буде лише блискуча крапка.

Опустив бриллиант в соляную кислоту, Вы не причините ему никакого вреда, а вот на подделке останутся пятна

Оскільки твердість алмазу набагато вище інших дорогоцінних каменів, він залишає подряпини на них.

Тестери, засновані на ультрафіолеті і електропровідності, можуть послужити хорошу службу, крім випадків з муассанітами. Це тестери "Charles and Colvard", "Moissketeer 2000SD", "Pocket-Mate", "Ceres Secure" та ін.

Якщо Вам дісталася грубо виконана підробка, то її можна виявити, опустивши у гліцерин або воду - її буде. погано видно або вона взагалі зникне з виду, у той час як діамант буде. виблискувати. Є помилкова думка, навіть легенда - якщо кинути діамант в чисту воду він зникне. Це не так. Навіть камені з високими показниками чистоти і світла добре проглядаються у воді, що вже казати про діаманти середніх харктеристик.

Муассаніт можна відрізнити від діаманта, якщо опустити його в рідину з питомою масою вище 3,17 (це якраз питома вага муассаніта). Муассаніт, маючи меншу вагу, спливе, а діамант опуститься на дно.

Муассаніт, якщо тримати його над вогнем протягом декількох хвилин, пофарбується у зелений колір.

Дешеву підробку під діамант можна виявити, розтерши камінь наждачним папером - залишаться сліди. На природному ж алмазі ніяких ознак подряпин не буде.

Муассаніт, як правило, оправляють методом глухого закріплення, щоб зменшити яскраві світлові відблиски у результаті високої дисперсії. У діаманта дисперсія набагато нижче.

Фальшиві діаманти - це синтетичні підробки, що не мають природних включень і утворень, властивих натуральному діаманту.

У зв'язку з вищевикладеним хочемо зазначити, що інтернет-магазин diamond-gallery.com.ua працює з надійними і перевіреними постачальниками, вироби яких відповідають національним стандартам.

 

Про діаманти

Колір діаманта

Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, яка впливає на його зовнішній вигляд...

Детальніше >
Якість діаманта

Якість діаманта
Прочитайте про включення в діамантах та його якість, характеристики, які впливають на його вартість...

Детальніше >
Вага бриллианта

Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, яка відповідає 0,2 гр...

Детальніше >
Якість огранювання

Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найголовніших характеристик діаманта

Детальніше >
Сертифікати

Сертифікати
Наша фірма може використовувати діаманти з сертифікатами GIA, HRD та IGI...

Детальніше >
Форма огранювання

Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості...

Детальніше >
Каталог діамантів
Ексклюзивні пропозиції
Наші новини
Наш facebook. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш instagram. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш pinterest. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш twitter. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
GIA - геммологический институт Америки. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHRD - высший совет по бриллиантам. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryIGI - международный геммологический институт. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHeraeus Edelmetalle - ведущий поставщик драгоценных металлов. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryMasterCardVisa
Меню
Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber Наш телеграм. Our Telegram
Замовлення по фото. Order by photo
Замовлення по фото
Відправити

Для отримання консультації online користуйтеся нашими месенджерами (viber, telegram, messenger), для цього просто клікніть на кнопку вашого месенджера в правому нижньому куті сайту.