Diamond image

Ми впевнені, Ви в курсі ситуації, що склалася у зв'язку з поширенням вірусу COVID-19. Diamond Gallery також уважно стежить за тим, що відбувається і ми вжили всіх необхідних заходів, щоб забезпечити безпеку своїх співробітників і безперебійну роботу нашого сервісу.

За останній час ми перебудували багато процесів і перевели частину співробітників на віддалену роботу.

Ми зробили все, щоб цей вимушений захід обережності ніяк не позначився на якості комунікації з вами. Ви до сих пір можете звертатися до sales-менеджерів з будь-якими питаннями.

В разі необхідності подивитися вироби в шоурум, Ви можете попередньо узгодити час вашого візиту з черговим менеджером для того, щоб обмежити кількість відвідувачів.

Головна ЕнциклопедіяВидобуток і родовище алмазів

Видобуток і родовище алмазів

Видобуток коштовного каміння - алмазів, це дуже екстремальне заняття. Їх поклади можна виявити в руслах річок, пустелях, на дні океанів, тропіках і саванах Африки і навіть за Полярним колом. До XIX сторіччя родовища цих цінних мінералів були виявлені тільки у Бразилії, Індії та на Борнео. Трохи пізніше алмази знайшли у більш ніж 35 країнах. 25 з них досі займаються видобутком цих каменів. Але найбільшими здобувачами алмазів високої якості є Ангола, Ботсвана, Намібія, Росія і Південна Африка. Саме з них надходить більше 80% світових запасів алмазів.

Оскільки алмази поширені на нашій планеті нерівномірно, найбільші скупчення мінералів знаходяться у країнах Далекого Сходу, Австралії, Індії, області Полярного кола, в Сахарі та країнах Латинської Америки. Найчастіше, родовища цінних мінералів об'єднані на одній невеликій території, де здійснюється їх видобуток.

Що стосується підводних родовищ алмазів, то найбільші з них були виявлені у прибережній смузі, що тягнеться уздовж узбережжя Південно-Західної Африки. Прибережні розсипи розробляються водолазами, вони з допомогою всмоктуючих шлангів захоплюють гравій, який відразу ж передається на судно, де згодом перевіряється на наявність алмазів. Корінні джерела цих каменів, на жаль, не були виявлені, і до цього дня.

Видобуток алмазів це дуже прибуткове і поширене заняття в багатьох країнах. Лідери з видобутку цих мінералів постійно змінюються. Останніми роками першість утримує Росія.

У середині минулого століття у Якутії були відкриті корінні родовища алмазів або як їх ще називають - кімберлітові трубки. Це дало поштовх розвитку гірничорудної корпорації «Алроса», яка на сьогоднішній день є найбільшою російською алмазодобувної компанією. Її прогнозні запаси на сьогоднішній день складають приблизно 1/3 загальносвітових. А що ж стосується вже розвіданих запасів, то їх вистачить, щоб підтримати поточний рівень алмазовидобутку на цілих 25 років без зниження якості сировини. Запаси алмазів на родовищах, що належать корпорації «Алроса», згідно з даними, опублікованими у травні 2011 року, по російській класифікації склали 1,23 млрд. карат, з яких 1,014 млн. вже доведених і 0,211 млрд. вірогідних.

Основним кар'єром, де видобуваються алмази, є Удачнінський гірничозбагачувальний комбінат. Гірничі роботи на цьому комбінаті були розпочаті ще в далекому 1971 році. З тих пір, вже протягом 25 років він займає лідируючі позиції з видобутку алмазів і є одним з найбільших відкритих кар'єрів світу. Згідно з даними, в 2010 році на частку Удачнінського гірничозбагачувального комбінату припало 33,8% видобутку алмазів у вартісному вираженні.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів

За даними 2010 корпорація реалізувала діамантову сировину і алмази на 3,48 млрд. Доларів, а в 2011 році виручка за продану продукцію склала 5 млрд. Доларів. Цей показник став рекордним за всю історію діяльності «Алроси». Всі основні підприємства цієї корпорації знаходяться у Західній Якутії. В кар'єрних роботах задіяно дуже велика кількість різної важкої техніки: екскаваторів, навантажувачів і самоскидів.

Найчастіше кар'єри розробляють до глибини 600 метрів, як тільки вона досягається, запаси алмазів вичерпуються, і подальша розробка родовища стає нерентабельною. Глибина залягання кімберлітових трубок становить близько 1,5 км., тому щоб продовжити видобуток, працівникам доводиться будувати рудник.

Видобуток алмазної руди здійснюється за допомогою комбайнової проходки та вибухівки. Після цього вантажні машини забирають величезні шматки руди і відвозять їх на збагачувальну фабрику. Де починається складний і трудомісткий процес збагачення.

На початковій стадії привезені шматки породи кладуть у дробарки, після яких руда передається на млини мокрого самоподрібнення. Там під впливом води, порода подрібнюється до розміру 0,5 м і навіть дрібніше.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів

Наступний етап збагачення руди - це гуркіт. Своє цікаву назву процес отримав через сильний шум. Сировина потрапляє на величезне вібруюче сито, що має отвори різних розмірів. Це дає можливість сортувати шматочки породи по різних фракціях. Як тільки сировина буде розсортована, починається головна процедура у процесі збагачення алмазної руди - рентгенолюмінесцентна сепарація.

Вона застосовується виключно до алмазів, оскільки це єдиний мінерал, який здатний люмінесціювати у рентгенівських променях. Подрібнені шматочки алмазної руди рухаються по розташованій у сепараторі стрічці транспортера і опромінюються рентгеном. Алмаз, потрапляючи під рентгенівський промінь, спалахує, і фотоелементи відразу ж фіксують цей спалах. Після цього камінь, що виблиснув «видувається» потоком повітря у інший резервуар.

Однак повітря не може відокремити один маленький камінчик, разом з ним відсіюється невелика кількість непотрібної породи. Подальша обробка проводиться вже вручну. Працівники вибирають алмази і видаляють з них забруднення, проводячи «кінцеве доведення». Потім сировина направляється до Центру сортування, де її розділяють за основними групами і оцінюють. По закінченню цієї процедури алмази направляються на продаж.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Видобуток і родовище алмазів

Цікаво те, що алмази з різних родовищ мають відмітні ознаки. Поглянувши на дорогоцінні камені, будь-який досвідчений експерт зможе сказати, де їх здобули. Однак це стосується тільки загальних ознак. Кожен алмаз має свої унікальні характеристики і двох абсолютно однакових алмазів не існує. Можна сказати, що алмази - це нестандартний товар, у зв'язку з чим, організовані біржові торги по них не проводяться.

Все це значно ускладнює роботу експертів із сортування та оцінці дорогоцінних каменів. До уваги приймаються три основні характеристики алмазів: колір, розмір і чистота. Найбільш дорогим вважається каміння «чистої води». Вони не мають вираженого кольору і повністю прозорі. Кожна з характеристик має різні ступені. Залежно від кольору, розміру та інших важливих параметрів, налічується приблизно 8000 можливих позицій дорогоцінної алмазної сировини.

Про діаманти

Колір діаманта

Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, яка впливає на його зовнішній вигляд...

Детальніше >
Якість діаманта

Якість діаманта
Прочитайте про включення в діамантах та його якість, характеристики, які впливають на його вартість...

Детальніше >
Вага бриллианта

Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, яка відповідає 0,2 гр...

Детальніше >
Якість огранювання

Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найголовніших характеристик діаманта

Детальніше >
Сертифікати

Сертифікати
Наша фірма може використовувати діаманти з сертифікатами GIA, HRD та IGI...

Детальніше >
Форма огранювання

Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості...

Детальніше >
Каталог діамантів
Ексклюзивні пропозиції
Наші новини
Наш facebook. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш instagram. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш pinterest. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш twitter. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
GIA - геммологический институт Америки. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHRD - высший совет по бриллиантам. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryIGI - международный геммологический институт. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHeraeus Edelmetalle - ведущий поставщик драгоценных металлов. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryMasterCardVisa
Меню
Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
{* *} Наш вайбер. Our Viber Наш телеграм. Our Telegram
Онлайн консультант

Для отримання консультації online користуйтеся нашими месенджерами (viber, telegram, messenger), для цього просто клікніть на кнопку вашого месенджера в правому нижньому куті сайту.