X
Святкові знижки
Главная ЭнциклопедияЧистота діамантів

Чистота діамантів

Таблиця приблизної відповідності вітчизняного ГОСТу і стандартів GIA.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Таблиця приблизного відповідності вітчизняного ГОСТу і стандартів GIA

Чистота діамантів

Після того як розмір ціни діамантів став залежати від їх кольору, торговці почали проявляти інтерес і до іншої характеристики, яка визначає вартість діаманта в оправі - чистоти. Так, в середині минулого століття позначення чистоти діамантів використовувалися вже не тільки в Америці, але і в Європі.

Чистота діаманта - це узагальнене поняття, яке визначає прозорість, відсутність або ступінь прояву внутрішніх або зовнішніх дефектів діаманта. Чистота діаманта в оправі показує, наскільки безперешкодно світло може проникати всередину діаманта, відбиватися від граней, переломлюватися, розсіюватися на різнокольорові промені. Від чистоти діаманта в оправі залежить його привабливість і міцність, а значить і цінність. Кристал алмазу утворювався в надрах Землі протягом декількох тимчасових фаз. При цьому температура, тиск і навколишнє середовище були не завжди однаковими. Тому проявляються деякі особливості природного походження, які називають внутрішніми дефектами діаманта.

Після гранування у діаманта в оправі можуть бути зовнішні дефекти, що виявилися або утворилися під час його виготовлення.

Поділ на внутрішні та зовнішні дефекти досить відносний. Так, наприклад, внутрішня тріщина може утворитися в результаті обробки алмазу, а зовнішній дефект у вигляді залишеної природного грані має природне походження.

Наша компанія при виготовленні своїх виробів використовує діаманти, у яких включення і дефекти не видно неозброєним оком при розгляді _ діаманта в оправі зверху з боку корони. У нашому каталозі сертифікованих діамантів можна вибрати діаманти з будь-якою чистотою.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Класифікація чистоти діаманта

Системи класифікації чистоти

У кінці 20-х років минулого століття, в Гемологічному Інституті Америки (GIA) була розроблена перша градуйована шкала якісних визначень для класифікації каменів за чистотою. Ці визначення відображали зростаючу кількість, розмір і ступінь помітності включень. У цей же час 10-кратне збільшення було встановлено в якості норми. З тих пір даний метод є визнаним міжнародним стандартом для оцінки чистоти огранованих алмазів.

Відповідно до американського алмазного стандарту, визначення «безвадний» описує ограновані алмази, що не мають ні зовнішніх, ні внутрішніх дефектів за винятком несуттєвих дефектів, які можна легко усунути додатковим поліруванням. У процесі оцінки чистоти враховуються так само і зовнішні дефекти в залежності від їх розміру і ступеня помітності. В українському ГОСТі також враховуються зовнішні і внутрішні включення і лише сліди обробки (дефекти поліровки) можуть знизити якість гранування, а не чистоту.

У європейській практиці при оцінці чистоти враховуються виключно внутрішні дефекти, а будь-які зовнішні вади або особливості відносять до оцінки гранування. Тому визначення «чистий під лупою» відноситься до огранованих алмазів, в яких при огляді під лупою 10-кратного збільшення не виявляються внутрішні дефекти, але можуть бути зовнішні.

Діамант можна описати як «чистий під лупою», якщо він оглянутий фахівцем за допомогою лупи 10-кратного збільшення і є прозорим і вільним від включень (дефектів не видно).

FL Бездоганний (Flawless)

Немає ні зовнішніх, ні внутрішніх дефектів за винятком додаткових граней, що не помітні з боку верхньої межі; природні межі на рундисті, що не розширюють його і не спотворюють його форму; незабарвлені, не білі, не відображають внутрішні лінії росту, не впливають на прозорість.

IF Внутрішньо бездоганний (Internally Flawless)

Включення відсутні, незначні зовнішні дефекти, за винятком великих зовнішніх ліній зростання.

VVS1-VVS2 Кілька дуже, дуже малих включень (Very, Very Slightly Included)

Ці терміни описують ограновані алмази, в яких при погляді через лупу 10-кратного збільшення досвідчений експерт виявляє тільки дуже, дуже незначні включення, що важко помітні.

До цієї групи дефектності відноситься «борода» на рундисті, а також маленькі поглиблення від удару, які можуть поширюватися вглиб каменю. Ці дефекти повинні бути світлими. Для оцінювачів з невеликим досвідом дефекти, які відносяться до групи VVS, надзвичайно важко помітні. Типовими дефектами для цієї групи є точкові. Щоб їх виявити, необхідно ретельно очистити поверхню каменю від частинок пилу. Камені вагою 0.47 карата і більше можна умовно розділити на дві підгрупи - VVS1 і VVS2. Якщо загальний зовнішній вигляд каменю ближче до більш високої групи чистоти, оцінювач віднесе його в VVS1, а якщо вид каменю ближче до нижчої групи, то до підгрупи 2.

VS1-VS2 Кілька дуже малих включень (Very Slightly Included)

Ограновані алмази відносять до цієї групи чистоти, якщо за допомогою лупи 10-кратного збільшення експерт може виявити дуже незначні включення, що важко розрізняються.

Досвідчений оцінювач не виявляє ці внутрішні вади з першого погляду, проте неважко побачить їх, злегка похитуючи камінь з боку в бік. Типовими включеннями для цієї групи є маленькі світлі хмари або невелика світла «борода», а також поодинокі кристали розміром трохи більше точки. Включення, що відносяться до цієї групи, повинні бути в основному світлозабарвлені. Допускається наявність дуже малих темних включень на рундисті. Діаманти вагою 0.47 карат і більше можна так само розділити на підгрупи VS1 і VS2.

SI1-SI2 Кілька невеликих включень (Slightly Included)

Цей термін описує діаманти, в яких при огляді під лупою 10-кратного збільшення виявляються маленькі включення. Вони легко помітні для досвідченого оцінювача, тобто на самому початку огляду при відповідному збільшенні вони «кидаються в очі» і стають добре помітними. Включення під майданчиком повинні бути світлими, а включення на рундисті маленькими і темними. Допускаються невеликі темні включення на ребрі. До цієї групи дефектності відносяться навіть відносно значні тріщини або виколи, що «врізаються» в алмаз, і поглиблені природні межі.

До цієї групи чистоти огляд і класифікація включень завжди проводяться при 10-кратному збільшенні. Включення, які відносяться до групи SI, не повинні бути видимі неозброєним оком при погляді через корону. Алмази, що відносяться до описаних вище груп, є «чистими на око». На межі між підгрупою SI2 і групою «дефектних» діамантів (I1-I3) часто виділяється підгрупа SI3. Принаймні по мірі зростання розміру та кількості включень у групах «пікірованих» алмазів додаються ще два додаткових критерії: ступінь помітності неозброєним оком і вплив включень на брілліацію. Розподіл на групи SI і Imperfect (Pique) 1 залежно від ступеня помітності для неозброєного ока може бути лише допоміжним, але не абсолютним критерієм.

I1 Дефектні: Включення (Imperfect 1)

Цей термін описує алмази, в яких при огляді з 10-кратним збільшенням відразу видно кілька включень, що не погіршують блиск. Для неозброєного ока при погляді через корону ці дефекти важко помітні навіть у відносно великому камінні.

Типовими дефектами для цієї групи є відносно великі забарвлені включення, а також відносно великі тріщини спайності або сплощені хмари.

I2 Дефектні: Відносно великі включення (Imperfect 2)

У цю групу входять ограновані алмази з відносно великими і / або численними включеннями, які добре видно неозброєним оком через корону і кілька погіршують блиск навіть у відносно дрібних каменів.

Це можуть бути темні включення або множинні дефекти зі світлим забарвленням. Іншою характерною особливістю є наявність відносно великих тріщин, які можуть вплинути на довговічність каменю, особливо якщо вони розташовані біля рундиста.

I3 Дефектні: Великі включення (Imperfect 3)

До цієї найнижчої групи чистоти відносяться ограновані алмази з великими і / або численними включеннями, які добре видно через корону неозброєним оком. Кількість і розмір включень значно погіршують блиск.

Зовнішні дефекти, що не знижують групу чистоти.

«Борода» - мікротріщини спайності на рундисті, які не виглядають при 10-кратному збільшенні як окремі тріщини, а тільки роблять рундист в цілому більш світлим. У відбитому світлі ці мікротріщини видно на поверхні, і їх можна сточити з незначною втратою ваги.

Дрібні поглиблення від удару - в більшості випадків це поглиблення від удару, що знаходяться тільки на поверхні ребер граней і не проникаючі у вигляді тріщин вглиб каменю. Їх теж можна сточити.

Невеликі виколи - не повинні супроводжуватися тріщинами спайності або іншими тріщинами, що поширюються вглиб каменю. Більш значні виколи, наприклад, поглиблені відколи й потертості, впливають на чистоту.

Пошкодження калетти - вважається зовнішнім дефектом, тільки якщо не супроводжується тріщинами спайності або іншими тріщинами і якщо воно може бути усунуто з дуже незначною втратою ваги (близько 1/100 кар.).

Лінії двійникування - «стики» між зрослими кристалами-двійниками.

Лінії росту - світлі лінії на поверхні каменю.

Терміни та визначення, які необхідні для розгляду чистоти діаманта в оправі відповідно до російської шкали оцінки.

Внутрішні дефекти - внутрішні особливості, повністю знаходяться всередині діаманта в оправі або частково виходять на його поверхню, видимі неозброєним оком або при збільшенні в 10 разів.

Зовнішні дефекти - дефекти, розташовані на поверхні діаманта в оправі і незначною мірою проникаючі вглиб нього.

Точка - дрібний дефект, який не має об'єму.

Включення - дефект, що має вигляд об'ємного об'єкта різного розміру, форми і кольору, що знаходиться всередині діаманта.

Смужка - дефект у вигляді тонкої лінії.

Тріщина - розрив в діаманті повністю внутрішній або виходить на поверхню.

Хмара - туманна (біляста) область, утворена скупченням дрібних дефектів.

З великими труднощами видимі (ледь видимі дефекти) - дефекти, які дуже важко виявити при довгому і уважному вивченні діаманта в оправі з усіх боків при збільшенні в 10 разів.

Важко видимі дефекти - дефекти, які важко виявити при довгому і уважному вивченні діаманта в оправі з усіх боків при збільшенні в 10 разів.

Видимі дефекти - дефекти, які можна виявити при уважному прогляданні діаманта в оправі з усіх боків при збільшенні 10-крат.

Легко видимі дефекти - дефекти, які досить легко можна виявити при уважному прогляданні діаманта в оправі з усіх боків при збільшенні 10-крат, зокрема видимі неозброєним оком.

Добре видимі дефекти - дефекти, які легко виявити при збільшенні 10-крат, зокрема можна помітити неозброєним оком.

Дуже добре видимі дефекти - дефекти, які дуже легко виявити при збільшенні 10-крат, зокрема легко можна помітити неозброєним оком.

Дрібні дефекти - дефекти, що не мають помітного об'єму, що мають вигляд крапок або найтонших смужок, за ступенем прояву - з великими труднощами видимі (ледь видимі).

Незначні дефекти - дефекти, що мають важко помітний об'єм, за ступенем вияву - видимі.

Невеликі дефекти - дефекти, що мають помітний об'єм, за ступенем вияву - легко видимі.

Великі дефекти - дефекти, що мають вигляд об'ємних об'єктів, за ступенем вияву - добре видимі.

Дуже великі дефекти - дефекти, що мають вигляд об'ємних об'єктів, за ступенем вияву - дуже добре видимі.

У разі якщо дефекти дають віддзеркалення на гранях діаманта, то за кількість дефектів приймається кількість дійсних і відображених дефектів, видимих при прогляданні діаманта в оправі з боку корони, перпендикулярно до майданчика.

Під "прозорими для перегляду" гранями і клинами павільйону діаманта в оправі розуміється сумарна площа видимих граней і клинів павільйону в залежності від ступеня наявності на них відображених дефектів, а також їх виду (яскраві, темні, безбарвні або забарвлені) і типу (точкові, розсіяні, об'ємні).

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber