Алмази Росії

 

На відміну від Індії і Бразилії, де алмази добували століттями, в Росії перше родовище було відкрито всього лише у 1829 році. Історія російських алмазів починається у першій третині 19 століття. Гірський начальник уральських Гороблагодатських заводів, відомий діяч золотої і платинової промисловості Н. Мамишев, висловив припущення про існування алмазів "в горах хребта Уральського". 

Припущення Н. Мамишева підтримав професор Дерптського університету М. Енгельгарт, він зазначив схожість платинових розсипів в районі Нижньо-Туринського заводу і алмазоносних платинових розсипів Бразилії. Розпочаті спеціальні пошуки результатів не дали, однак прогноз виявився вірним. 

Перший російський і одночасно європейський алмаз був виявлений 22 червня 1829 при промиванні розсипного золота хлопчиком з уральського села. Звичайно, розмір алмазу був дуже невеликий - всього дві третини карат, тому серйозного інтересу він не викликав. Через три дні інший хлопчик відкрив другий алмаз.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Алмази РосіїВсього за сто років на Уралі добули близько 300 російських алмазів. За розмірами алмази були невеликі, проте всі ювелірної якості. Однак виявити алмазні родовища на сибірській землі в той час не вдалося. Корінні алмазні родовища в Сибіру були знайдені тільки в 1954 році. У 1954 р. пошуки алмазів у Сибіру ознаменувалися радісною подією - відкриттям алмазної трубки Зірниця річки Далдин, а роком пізніше виявлені знамениті трубки Мир і Удачная. З цього часу покладено початок алмазодобувної промисловості і наукового вивчення скарбниць Росії.

Росія зайняла гідне місце серед лідерів алмазовидобутку, якими до цього були африканські країни. Почалася ера промислового видобутку російських алмазів, а Якутію проголосили алмазної столицею.

Сьогодні налічується близько сотні алмазних родовищ Якутії. Кімберлітові трубки зосереджені в басейнах річок Мала Батуобія, Алакіт, Далдин, Муна, Оленьок, Алдан. Зміст алмазів в трубках різноманітний: найбільша концентрація помічена в шахтах Мир і Удачная.

На початку дев'яностих років був відкритий третій алмазний регіон - в Архангельській області. Особливо виділяються Ломоносовське родовище (половина алмазів, що добуваються там є ювелірними) і родовище Верхотіна. Архангельські алмази виявляють не тільки в кімберлітових, але і в базальтоідних, мелілітітових, пікрітових трубках, які мають спільну лужно-ультраосновну породу.

 

Про діаманти

Колір діаманта

Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, яка впливає на його зовнішній вигляд...

Детальніше >
Якість діаманта

Якість діаманта
Прочитайте про включення в діамантах та його якість, характеристики, які впливають на його вартість...

Детальніше >
Вага бриллианта

Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, яка відповідає 0,2 гр...

Детальніше >
Якість огранювання

Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найголовніших характеристик діаманта

Детальніше >
Сертифікати

Сертифікати
Наша фірма може використовувати діаманти з сертифікатами GIA, HRD та IGI...

Детальніше >
Форма огранювання

Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості...

Детальніше >
Каталог діамантів
Ексклюзивні пропозиції
Наші новини
Наш facebook. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш instagram. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш pinterest. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery Наш twitter. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
Переваги Diamond Gallery
GIA - геммологический институт Америки. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHRD - высший совет по бриллиантам. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryIGI - международный геммологический институт. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryHeraeus Edelmetalle - ведущий поставщик драгоценных металлов. Ювелирный интернет-магазин Diamond GalleryMasterCardVisa
Меню
Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber Наш телеграм. Our Telegram
Замовлення по фото. Order by photo
Замовлення по фото
Відправити

Для отримання консультації online користуйтеся нашими месенджерами (viber, telegram, messenger), для цього просто клікніть на кнопку вашого месенджера в правому нижньому куті сайту.