X
Святкові знижки

Алмази Росії

 

На відміну від Індії і Бразилії, де алмази добували століттями, в Росії перше родовище було відкрито всього лише у 1829 році. Історія російських алмазів починається у першій третині 19 століття. Гірський начальник уральських Гороблагодатських заводів, відомий діяч золотої і платинової промисловості Н. Мамишев, висловив припущення про існування алмазів "в горах хребта Уральського". 

Припущення Н. Мамишева підтримав професор Дерптського університету М. Енгельгарт, він зазначив схожість платинових розсипів в районі Нижньо-Туринського заводу і алмазоносних платинових розсипів Бразилії. Розпочаті спеціальні пошуки результатів не дали, однак прогноз виявився вірним. 

Перший російський і одночасно європейський алмаз був виявлений 22 червня 1829 при промиванні розсипного золота хлопчиком з уральського села. Звичайно, розмір алмазу був дуже невеликий - всього дві третини карат, тому серйозного інтересу він не викликав. Через три дні інший хлопчик відкрив другий алмаз.

Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery. Алмази РосіїВсього за сто років на Уралі добули близько 300 російських алмазів. За розмірами алмази були невеликі, проте всі ювелірної якості. Однак виявити алмазні родовища на сибірській землі в той час не вдалося. Корінні алмазні родовища в Сибіру були знайдені тільки в 1954 році. У 1954 р. пошуки алмазів у Сибіру ознаменувалися радісною подією - відкриттям алмазної трубки Зірниця річки Далдин, а роком пізніше виявлені знамениті трубки Мир і Удачная. З цього часу покладено початок алмазодобувної промисловості і наукового вивчення скарбниць Росії.

Росія зайняла гідне місце серед лідерів алмазовидобутку, якими до цього були африканські країни. Почалася ера промислового видобутку російських алмазів, а Якутію проголосили алмазної столицею.

Сьогодні налічується близько сотні алмазних родовищ Якутії. Кімберлітові трубки зосереджені в басейнах річок Мала Батуобія, Алакіт, Далдин, Муна, Оленьок, Алдан. Зміст алмазів в трубках різноманітний: найбільша концентрація помічена в шахтах Мир і Удачная.

На початку дев'яностих років був відкритий третій алмазний регіон - в Архангельській області. Особливо виділяються Ломоносовське родовище (половина алмазів, що добуваються там є ювелірними) і родовище Верхотіна. Архангельські алмази виявляють не тільки в кімберлітових, але і в базальтоідних, мелілітітових, пікрітових трубках, які мають спільну лужно-ультраосновну породу.

 

Про діаманти
Колір діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Колір діаманта
Найбільш важлива з характеристик, котра впливає на його зовнішній вигляд... Детальніше >
Чистота діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Чистота діаманта
Прочитайте про включення в діамантах і його чистоту, характеристики, котрі впливають на його вартість... Детальніше >
Вага діаманта. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Вага діаманта
Вимірюється в каратах, невелика одиниця виміру, котра відповідає 0,2 гр... Детальніше >
Якість огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Якість огранювання
Якість огранювання - одна з найбільш головних характеристик діаманта... Детальніше >
Виробничий процес. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Виробничий процес
Як виготовляються прикраси, починаючи з ескізів... Детальніше >
Форма огранювання. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Форма огранювання
Від форми діаманта залежать його унікальні властивості... Детальніше >
GIA - гемологічний інститут Америки. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
HRD - вища рада по діамантам. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
IGI - міжнародний гемологічний інститут. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
Heraeus Edelmetalle - провідний постачальник дорогоцінних металів. Ювелірний інтернет-магазин Diamond Gallery
MasterCard
Visa
Меню
Діаманти Каталог діамантів Енциклопедія Оплата і доставка Програма лояльності Увійти / Зареєструватися Кошик (0)
Наш вайбер. Our Viber